Beyin gelişimi kadınlarda 25, erkeklerde 28 yaşta tamamlanıyor

Photo of author

By admin

ÇOCUK ve ebeveyn arasındaki anlaşmazlıkların sebepleri Buca’da masaya yatırıldı. Eğitimci Dr. Güzide Sazan, “Anlaşmazlıkları ortadan kaldırmanın tek çözüm yolu sevgi ve şefkat”  dedi.

Buca Belediyesi, aile ve toplum sağlığı konusunda farkındalık çalışmalarını sürdürüyor. Belediye ve Buca Kent Konseyi, eğitimci Dr. Güzide Sazan’ın katılımıyla “Çocuk Beyni Nasıl Çalışır” konulu panel düzenledi. Buca Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen panel büyük ilgi gördü.  

TEK ÇÖZÜM YOLU SEVGİ
Çocuk ve yetişkin beyinlerinin birbirinden çok farklı olduğunu anlatan Güzide Sazan, “Ebeveyn ve çocuklar arasındaki anlaşmazlıkların ana sebebi yetişkin ve çocuk beyinleri arasındaki gelişim farklılığı. Anlaşmazlıkları ortadan kaldırmanın tek çözüm yolu ise sevgi ve şefkat” dedi.

KADINLARDA 25, ERKEKLERDE 28 YAŞ
Bir çocuğun yetişkin olabilmesi için dişi beyinlerde 25, erkek beyinlerde ise ortalama 28 yaş gerektiğini belirten Sazan, beyin gelişiminin ancak bu yaşlarda tamamlandığını ifade etti. Sazan, çocukların gelişme dönemlerinde ailelerin daha bilinçli olması gerektiğini sözlerine ekledi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın

bypuff.com stlpuff.com vozol 10000 vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com