Epic GamesBu Hafta GTA Trilogy’yi Ücretsiz Verebilir

Photo of author

By admin

2018 yılının sonunda “Steam’e rakip olmak için” piyasaya sürülen ve her hafta en az 1 adet ücretsiz oyunla yıllar içerisinde istikrarlı bir şekilde kullanıcı kazanan Epic Games Store, hayal edildiği gibi Steam’e rakip olmak yerine çoğunlukla insanların perşembeden perşembeye ziyaret ettiği bir platform oldu.

Ancak buna rağmen Epic Games, bu kararından vazgeçmedi ve küçük ve bağımsız yapımların yanı sıra AAA yapımlar da vermeye devam etti. Hatta öyle ki kimi zaman çok GTA V ve Death Stranding gibi oyunlar verildğinde Epic Games’in sunucuları bile çöktü.

Hani Epic Games’in sıradaki oyunu Epistory’di?

Geçtiğimiz hafta Epic Games’in verdiği 3 ücretsiz oyunun ardından Epistory isimli oyunu vereceği ortaya çıkmıştı. Ancak özellikle gelecek PlayStation Plus oyunlarını sızdırmasıyla ünlenen Twitter kullanıcısı Billbil-kun, bugün ortaya attığı iddiayla Epic Games kullanıcılarını heyecanlandırdı. Ünlü analist Epic Games’in API verileri arasında 19 Ocak tarihinde sürpriz bir şekilde Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition’ın ücretsiz verileceğini ve sonraki hafta oyunun “kaçıranlar için” %50 indirimle satılacağını iddia etti. Kendisi sık sık Epic Games hakkında paylaşımlar yapmasa da tüm paylaşımları doğru çıktığı için pek çok oyuncu tarafından doğru bir kaynak olarak görülüyor.

Şu anda Epic Games Store’u açıp baktığımızdaysa 19 Ocak’ta verilecek oyunun Epistory olduğunu görüyoruz. Peki nasıl oluyor da Billy, GTA Trilogy’nin ücretsiz verileceğinden bu kadar emin? Aslında cevap oldukça basit, Billy bu verilerin direkt olarak Epic Games Store’un resmi API’ından aldığını belirtiyor. Ayrıca Epic Games özellikle 2022 yılında pek çok kez “gizli hediye” oyun vermişti. Bu gizli oyunlar resmi olarak duyurulmuyor ya da ücretsiz oyunlar listesinde yer almıyor ve sadece ücretsiz verildiğinde ortaya çıkıyordu.

Özellikle ilk çıkışında ağır eleştirilen hedefli olan GTA Trilogy, o kadar başarısız olmuştu ki oyun PC platformundan kaldırılmıştı ve Rockstar yetkilileri oyun hakkında özür dilemek zorunda kalmıştı. Daha sonra oyunlar için birkaç güncelleme yayınlanmış olsa da GTA Trilogy beklenen satışların yarısına bile ulaşamamış ve tarihin en büyük hayal kırıklıkları arasındaki yerini almıştı.

Yorum yapın

bypuff.com stlpuff.com vozol 10000 vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com