Galaxy Z Fold 5’ün muhtemel özellikleri akıllı telefon meraklılarını heyecanlandırdı

Photo of author

By admin

Katlanabilir akıllı telefon denildiği zaman akla gelen ilk marka tabi ki Samsung oluyor. Yıllardır bu sektöre yaptığı yatırımların karşılığını fazlasıyla almaya başlayan Güney Koreli teknoloji devi, sektörün tartışılmaz lideri konumunda. Her ne kadar Oppo, Motorola, Xiaomi gibi markalar da katlanabilir akıllı telefon piyasasına yönelik önemli atılımlar yapsalar da Apple’ın pazara gireceği tarihe kadar Samsung’un önemli bir rakiple karşılaşması beklenmiyor.

Ancak bu beklentiye rağmen Samsung, ezeli rakibiyle karşılaşacağı o tarihe hazırlanmaya devam ediyor. Güney Koreli teknoloji şirketine yakın kaynaklardan servis edilen son bilgilere göre, Galaxy Z Fold modeli tümleşik Galaxy S Pen ile gelecek.

Galaxy Z Fold 5’ün muhtemel özellikleri akıllı telefon meraklılarını heyecanlandırdı

Bir diğer ifade ile Galaxy Z Fold 5 modelinde, dahili bir Galaxy S Pen yuvası olacak ve bu sayede katlanabilir ekranlı yeni amiral gemisi modeli iyice tablet formuna yaklaşmış olacak. Bunun dışında yeni Fold modelinde yine en yeni Qualcomm yonga setinin kullanılacağı kesin gibi.

Öte yandan Qualcomm cephesinden gelen yeni bilgilere göre, Snapdragon 8 Gen 3 yonga setinin gelişimi konusunda bazı sıkıntılar olabilir. 3nm sürecine geçilmesiyle birlikte yeni yonga seti fiyatlarının fazlasıyla artacağını düşünen Qualcomm, bu konuda acele etmeme kararı almış olabilir. Eğer bu iddialar doğruysa, o zaman Galaxy Z Fold 5’de hangi yonga setinin kullanılacağı konusu da bir kez daha tartışmaya açılabilir.

Yorum yapın

bypuff.com stlpuff.com vozol 10000 vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com