Musk’tan reklam verenlere yeni teklif

Photo of author

By admin

Bir süredir finansal sorunlar ile gündeme gelen Twitter, reklam gelirlerini artırmak için çalışmalara başladı. The Wall Street Journal’ın haberine göre Twitter, reklamverenler için yeni bir kampanya başlattı.

Twitter, reklam gelirini artırmak için yeni kampanya oluşturdu

Geçtiğimiz günlerde Blue abonelik ücerine zam yapan şirket, kullanıcılar tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu. Gelirlerini tekrar artırmak isteyen şirket, şirketlere reklam vermeleri için teşvik paketi oluşturdu.

Yayınlanan rapora göre şirket, reklamverenlerin harcayacağı 250.000 dolar için 250.000 dolar ücretsiz reklam hakkı tanıyacak. Toplam 500.000 dolar olan bakiyenin 28 Şubat’a kadar harcanması gerekiyor.

Aralık ayında benzer bir kampanya ile gündeme gelen şirket, markalara 500.000 dolar harcamalarında 500.000 dolarlık bakiye hediye edeceklerini açıklamıştı. Elon Musk’ın yönetici koltuğuna oturmasıyla birlikte reklamverenlerin çoğunu kaybeden Twitter, gelirinin yüzde 90’ını reklamlardan elde ediyor.

Media Matters, Musk’ın hükümdarlığının başlamasından sadece bir ay sonra, Kasım ayında, en iyi 100 reklamverenin 50’sinin platformdan ayrıldığını bildirdi. Bazı reklamverenler reklam harcamalarını sessizce azaltırken, Chevrolet, Chipotle, Ford ve Jeep gibi diğerleri ayrılma kararlarıyla ilgili açıklamalar yaptı.

Twitter ayrıca, 2019’da yasakladıktan sonra platformunda siyasi reklamlara tekrar izin vereceğini duyurdu, bu da Twitter’ın reklam geliri konusundaki şirketin çaresizliğinin bir başka kanıtı olarak görülüyor.

Yorum yapın

bypuff.com stlpuff.com vozol 10000 vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com