POCO X5 serisinden yeni haberler var

Photo of author

By admin

Bir taraftan dünya genelinde fiyatların sürekli yukarı yönlü hareket etmesi diğer taraftan ise yaşanan üretim sıkıntıları nedeniyle yeni akıllı telefonların maliyetlerinin yükselmesi, akıllı telefon kullanıcılarının amiral gemisi modellerden ziyade daha çok fiyat performans odaklı cihazlara yönelmesine neden oluyor.

Bu konuda son zamanlarda sık sık ön plana çıkan markalardan biri olan POCO ise, çok yakın bir zamanda POCO X5 ve X5 Pro modelleriyle raflardaki yerini alacak.

POCO X5 serisinden yeni haberler var

Her iki telefona ait özelliklerin de bir kez daha sızdırıldığını belirtelim. Buna göre POCO X5 modeli karşımıza 6,67 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde 120Hz AMOLED ekranla çıkacak. Gücünü Snapdragon 695 yonga setinden alacak olan telefon bu işlemci kümesini ise 8GB’a kadar RAM ve 256GB’a kadar da dahili depolama alanıyla destekleyecek. Cihazın arka yüzeyinde ana kamerası 48MP olan ikili bir kurulum bulunacakken ön yüzeyde ise bizleri 8MP’lik bir lens karşılayacak. Ayrıca POCO X5’in elektriksel gücünü 5.000mAh’lık bataryasından alacağını da belirtelim.

POCOX5Pro modeline baktığımız zamansa, bu telefonun gücünü Snapdragon 778G 5G yonga setinden alacağını söyleyelim. Kardeşi gibi 6,67 inç büyüklüğünde ve Full HD+ çözünürlüğünde AMOLED ekrana sahip olması beklenen telefonun 12GB’a kadar RAM ve 256GB’a kadar dahili depolama alanı desteği sunacağını ve arka yüzeyinde ise 108MP merkezli 3’lü kamera kurulumuna ev sahipliği yapacağını belirtelim. Telefonun ön yüzeyindeki selfie kamerasının ise 16MP olması bekleniyor.

Yorum yapın

bypuff.com stlpuff.com vozol 10000 vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com