Steam’in yeni zam rüzgarı, tüm oyuncuların keyfini kaçırdı

Photo of author

By admin

Oyun dünyasının en önemli platformlarından biri olan Steam, gerek oyunculara uygun fiyattan oyun sunan bir mecra olması gerekse de oyun dünyasına yönelik en önemli istatistiki verilerin merkezinde bulunması açısından son derece saygın bir isim. Ancak yakın zamana kadar oyuncular için adeta cennetten bir bahçe olan Steam, Fiyat Öneri Aracında yaptığı dolar kuru değişikliği sonrası düzenli olarak zam haberleriyle karşımıza çıkmaya başladı.

Uzun bir zaman Türk oyunculara büyük kıyak geçen ve dolar kurunun 10-TL’nin üzerine yerleşmesinden sonra bile hesaplama aracında 1,8-TL’yi baz almaya devam eden Steam, kurun 18-TL’nin üzerine çıkmasıyla birlikte bu kararını daha fazla sürdüremedi ve önerilen fiyat hesaplama aracındaki döviz kurunu 10-TL seviyesine çıkarttı.

Steam’in yeni zam rüzgarı, tüm oyuncuların keyfini kaçırdı

Aslında hala neredeyse yarı yarıya bir koruma söz konusu ancak hesaplama aracındaki kurun 5’e katlanması pek çok oyunun da bu yönde zamlanmasına neden oluyor. Bu hafta ortaya çıkan yeni zamlı fiyatlar ise, kimi oyunların bu oranın bile üzerinde zamlandığını görmemizi sağladı. Bu konuda en yüksek orana sahip olan isim Quadrobat isimli oyun olurken, geçtiğimiz haftaya kadar 2,10-TL’den satılan bu oyunu satın alabilmek için artık 33,00-TL ödemek gerekiyor.

Biraz daha popüler oyunlara bakacak olursa, Injustice 2 Legendary Edition’ın fiyatının 99,00-TL’den 799,00-TL’ye çıktığını, Kombat Pack 2’nin fiyatının artık 31,00-TL yerine 269,00-TL olduğunu ve VR HOT oynayabilmek içinse artık 61,00-TL yerine 399,00-TL ödemek gereceğini hatırlatalım.

Yorum yapın

bypuff.com stlpuff.com vozol 10000 vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com