Türk Kızılay’ından Temiz Yarınlar Projesi

Photo of author

By admin

Türk Kızılay İzmir İl Şubesinin yürüttüğü proje kapsamında ilk olarak Menderes ilçesinde bulunan Çatalca ve Çile İlkokullarında çocuklara hijyen ve kırtasiye malzemelerinin dağıtımı yapılıp aynı zamanda da Genç Kızılay İzmir Gönüllüleri tarafından hijyen eğitimi de verildi.

Menderes ilçesinde bulunan Çatalca ve Çile İlkokullarında “Temiz Yarınlar Projesi “adlı hijyen eğitimi projesinin köylerimizdeki ilkokulları kapsayan ilk bölümü başlatıldı. Genç Kızılay İzmir Gönüllüleri tarafından, köylerdeki toplam 50 ilkokulda öğrenim gören ana sınıfı ve birinci sınıf öğrencisine proje kapsamında hijyen ve temizlik kuralları anlatıldı.

Yaklaşık yarım saatlik eğitimin ardından, projenin yapılmasını öneren ve başından beri projeye destek veren Türk Kızılay İzmir İl Şubesi tarafından minik öğrencilere kırtasiye malzemesi ve hijyen kitlerinin dağıtımı yapıldı.

Genç Kızılay İzmir Gönüllüleri, minik kardeşlerine verdikleri eğitimleri uygulamalı olarak gösterdi. Proje sahibi Türk Kızılay İzmir İl Şube Başkanı Kerem Baykalmış,” yaptığımız bu projede, gönüllü ve personellerimiz, ilçe köy okullarında bulunan kardeşlerine ağız, diş sağlığı ve el hijyeni konularında eğitimler verdi. Aynı zamanda, eğitimlerini uygulamalı olarak gösterdiler. Bundan sonraki süreçte, gönüllülerimiz bunun gibi projelerde başka okullarda da eğitimler verecek” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın

bypuff.com stlpuff.com vozol 10000 vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com