Twitter çalışanları, kirası ödenmeyen ofisten apar topar çıkartıldı

Photo of author

By admin

Twitter CEO’su Elon Musk’ın parlak fikirleri bir kez daha başarısız olmuş gibi gözüküyor. Bu seferki skandal, şirketin kirayı zamanında ödemediği Singapur ofisinde yaşandı. çalışanlar, mülk sahipleri tarafından binadan dışarı çıkartıldıklarını bildirdi.

Bloomberg’in bildirdiğine göre Twitter çalışanlarına, şirketin 2015’ten beri Asya-Pasifik genel merkezi olarak hizmet veren Singapur’daki CapitaGreen binasındaki 22.000 metrekarelik ofisini Çarşamba günü saat 17.00’den önce terk etmeleri söylenmişti. Musk, San Francisco ve Seattle’daki kiralık ofislerde de, tasarruf yapma bahanesi ile kira ödemiyor.

Musk’ın daha önceki işten çıkarmaları nedeniyle zaten derinden sarsılmış olan Singapur ofisi çalışanlarına Perşembe gününden itibaren uzaktan çalışmaya başlamaları talimatı verildi. Bloomberg’in söylediğine göre çalışanlar, bir sonraki duyuruya kadar Twitter’ın iç sisteminde uzaktan çalışanlar olarak yeniden sınıflandırılacak.

Kira ödemeyerek tasarruf

Kira ödemeyi reddetmek ve ardından bu yüzden Twitter’a dava açılmasına sebep olmak, milyarderin Twitter’daki tartışmalı ve şüpheli maliyet tasarrufu stratejilerinden bir diğeri olarak öne çıkıyor. Milyarder ayrıca şirketin odacılarını da işten çıkardı ve çalışanları Twitter’ın ağır kokulu ofislerine kendi tuvalet kağıtlarını getirmek zorunda bıraktı. Ayrıca Sacramento’daki veri merkezlerinden birini kapattı. New York Times’a göre Musk, Twitter çalışanlarına ödenmemiş faturaları azaltmak için taşeronlara ve satıcılara yapılan ödemeleri durdurma talimatı da verdi.

Milyarder, bu ayın başlarında Twitter çalışanlarına sunulan yan hakları hedefleyerek işe gidip gelme yardımlarını, aile planlaması yardımlarını ve yemek maaşlarını kesti.

Yorum yapın

bypuff.com stlpuff.com vozol 10000 vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com