Xiaomi MIUI 14’ü yayınlamaya hız kesmeden devam ediyor: İşte yeni cihazlar!

Photo of author

By admin

Çinli firma Xiaomi, MIUI 14 güncellemesini cihazlarına göndermeye devam ediyor. Şirket bir model için daha yeni arayüzü yayınladı. İşte detaylar.

MIUI 14 hızlı başladı

MIUI 14’teki en önemli değişikliklerden biri güncellenmiş görsel tasarım oluyor. Şirket yeni tasarımda, beyaz alanlara temiz çizgilere vurgu yaparak daha minimalist bir estetiğe sunmayı başarmış.

Yeni tasarım, arayüze daha modern, akıcı bir görünüm ve his kazandırmış diyebiliriz. Ayrıca, güncelleme kullanıcı deneyimine biraz dinamizm katan yeni animasyonlar ve geçişleri de içeriyor. MIUI 14’ü alan yeni cihaz ise yine Avrupa ROM kullanan Xiaomi 11T Pro oldu. Şu anlık Mi Pilot kullanıcıları için yayınlanan arayüz sorun olmaması halinde şirketin politikasına göre yayınlanacak.

Xiaomi 11T Pro, 2021 yılında tanıtıldı. Android 11 tabanlı MIUI 12.5 ile kutudan çıkan cihaz, şu ana kadar 1 Android ve 1 MIUI güncellemesi almıştı. Bugün yayınlanan Xiaomi 11T Pro MIUI 14 güncellemesi ile cihaz, 2. Android ve MIUI güncellemesini almış olacak. Google Android 13 tabanlı yeni MIUI 14’ün değişiklik günlüğünü aşağıda bulabilirsiniz.

Güncelleştirmenin yapı numarası V14.0.3.0.TKDEUXM’dir. Dilerseniz güncellemenin değişiklik günlüğünü inceleyelim.

[MIUI 14]
  • MIUI artık daha az bellek kullanıyor ve daha uzun süreler boyunca hızlı ve duyarlı olmaya devam ediyor. Detaylara gösterilen dikkat, kişiselleştirmeyi yeniden tanımlarken, yeni bir seviyeye taşıyacak.
[Temel Deneyim]
  • MIUI şimdi anı menülerini kullanıyor ve daha uzun süreler boyunca hızlı ve duyarlı kalıyor.
[Diğer özellikler]
  • Ayarlar’da arama yapmak artık daha gelişmiş. Arama geçmişi ve kategori sonuçları ile her şey şimdi daha keskin görünüyor.
[Sistem]
  • Android güvenlik yaması Aralık 2022’ye güncellendi. Artırılmış Sistem güvenliği.
[Kişiselleştirme]
  • Ayrıntılar, kişiselleştirmeyi yeniden tanımlar ve yeni bir seviyeye taşır. Daha az Supericenes, Ana ekranınıza yeni bir görünüm kazandıracak. (Süper Simgeleri kullanabilmek için Ana Ekran ve Temaları en son sürüme güncelleyin) Ana Ekran klasörleri, en çok ihtiyacınız olan uygulamaları sizden sadece bir dokunuş uzakta tutarak vurgulayacaktır.

Yorum yapın

bypuff.com stlpuff.com vozol 10000 vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com